راهنمای خرید تخم نطفه دار

راهنمای خرید تخم نطفه دار

چرا بایست قبل از خرید تخم نطفه دار اطلاعات لازم را کسب کنیم ؟ شاید شما هم یک روز به صورت ناخواسته در دام کلاهبردار ها گرفتار شوید. متاسفانه بازار تخم نطفه دار ، بازاری نا سالم و پر است از افرادی که با صحبت های نمادین و دروغین اقدام به فروش این محصول می نمایند. پس از میخواهید اقدام به خرید تخم نطفه دار کنید ، این مطلب مناسب شماست.
قطعا به همان اندازه که کیفیت و دقت یک دستگاه جوجه کشی برای تجربه یک جوجه کشی موفق مهم است، به همان قدر نیز کیفیت تخم های نطفه دار در داشتن یک جوجه کشی با راندمان بالا تاثیر گذار خواهد بود. در این مقاله سعی بر آن داریم که شما را درخرید تخم نطفه دار با کیفی راهنمایی کنیم.

نکات مهم در زمان خرید تخم نطفه دار :

 1. تخم ها را فقط زمانی بخرید که دستگاه جوجه کشی مورد نظر خود را خریداری نموده و آن را با موفقیت تست کرده اید و از سلامت سنسور ها و قطعات درونی آن مطمئن هستید. افراد زیادی هستند که قبل از اقدام به خرید دستگاه، تخم های نطفه دار را خریداری کرده و سپس اقدام به خرید دستگاه می کنند. لطفا دقت کنید که هر چه قدر مدت نگه داری تخم ها بالا برود از کیفیت آن کاسته خواهد شد.
 2. برای خرید تخم حتما از نزدیک آنها را ببینید و از سلامت آنها مطمئن شوید، چرا که بسیاری از فروشندگان متقلب اقدام به ارسال های تخم های شکسته می کنند و هنگام سوال از علت شکستگی تخم ها، در جواب خواهند گفت که تخم ها حین جا به جایی دچار شکستگی شده اند. بنابراین توصیه میشود حتما به صورت حضوری خرید کرده و حمل و جا به جایی تخم ها نیز توسط خود شما و یا تحت نظارت شما صورت بگیرد.
 3. سعی کنید از خود پرورش دهنده ها خرید کنید، فروشندگان زیادی به صورت حضوری و یا اینترنتی اقدام به فروش تخم ها می کنند، در حالی که ممکن است تخم ها به مدت خیلی زیادی در دست شان بماند. اما آنها هیچ وقت واقعیت ماجرا را نخواهند گفت و تخم های نطفه دار خود را کاملا سالم و تازه معرفی خواهند کرد. اما پرورش دهنده ها از زمان دقیق تولد تخم ها اطلاع دارند و حتی برخی از پرورش دهنده های حرفه ای تاریخ تولد تخم ها را بر روی آن یادداشت می کنند تا مشتریان از کیفیت آن مطمئن شوند. در حالت کلی تخم ها هر چه قدر تازه تر باشند، کیفیت بالاتری خواهند داشت.
 4. در صورت امکان قبل از خرید تخم ها حتما سالن پرورش پرنده ها را بازدید کنید، از سالن وضعیت بهداشتی خوبی نداشته باشد، می توان بیمار بدون پرنده ها را پیش بینی نمود.
 5. برای نطفه دار شدن تخم ها وجود پرنده های نر در گله الزامی خواهد بود، بنابراین اگر تعداد پرنده های نر بسیار کم است و یا اصلا وجود ندارد، احتمال نطفه دار بودن تخم ها بسیار پایین خواهد بود، پس بهتر است از گله ای را انتخاب کنید که تعداد پرنده های نر به اندازه کافی وجود داشته باشد، معمولا به ازای هر ۳ عدد پرنده ماده وجود یک پرنده نر لازم خواهد بود.
 6. قبل از خرید تخم ها، به دقت آنها را بررسی کنید تا ترک خورده و یا شکسته نباشند، هم چنین تخم های حاوی فضولات، تخم های آلوده به خون و یا خیس نیز احتمال بدون نطفه بودن و یا مرگ نطفه های درون آن وجود دارد. تخم های بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک تر از حد استاندارد و یا دایره ای شکل کاملا بدون نطفه هستند.

خرید تخم نطفه دار

کیفیت تخم نطفه دار

اهمیت تخم نطفه دار باعث شده تا و تحقیقات عمده ای در زمینه بالا بردن کیفیت آن انجام شود . بهره گیری از برخی مواد غذایی همانند انواع پروتئین ها ، چربی ها ، کربوهیدرات ها ، انواع گوناگونی از ویتامین ها ، مواد معدنی ، و حتی خود آب می تواند تاثیر قابل توجهی در بالا بردن کیفیت تخم داشته باشد . البته در این میان تاثیر ویتامین از همه موارد ذکر شده پیشی می گیرد . در واقع تغذیه مناسب زمانی رخ می دهد که مرغ تولید کننده تخم از ترکیبات مناسبی برای به عنوان رژیم غذایی بهره گیری کند .

نکات مهم پس از خرید تخم های نطفه دار

پس از خرید تخم ها نیز باید نکات مهمی را رعایت کنید تا مانع از تلف شدن نطفه ها شوید. این نکات زیر به اندازه نکات اشاره شده فوق مهم هستند و حتما باید رعایت شوند تا راندمان جوجه کشی بالایی را تجربه کنید.

 1. تخم های نطفه دار بسیار حساس هستند و با کوچکترین ضربه ای صدمه خواهند دید و امکان ترکیدگی کیسه هوایی درون تخم وجود دارد. بنابراین در حمل و جا به جایی آنها نهایت دقت را به خرج دهید.
 2. تخم ها را طوری داخل شانه ها قرار دهید که قسمت نوک تیز آن رو به پایین و قسمت نوک پهن آن رو به بالا باشد. در قسمت پهن تخم کیسه هوایی قرار دارد و اگر این قسمت رو به پایین قرار بگیرد، فشار زرده تخم منجر به ترکیدن کیسه هوایی خواهد شد و ترکیدن کیسه هوایی نیز فاسد شدن تخم را در پی خواهد داشت.
 3. حتما تخم ها را در جایی خشک و خنک قرار دهید تا نطفه های درون آن زنده بمانند، دمای ۱۵ درجه و رطوبت ۲۰ الی ۳۰ درصد بهترین شرایط را برای نگه داری آنها خواهد داشت. هم چنین آنها را باید روزانه چند بار بچرخانید تا نطفه ها به یک طرف تخم نچسبند.
 4. برای جلوگیری از افت کیفیت نطفه ها، بهتر است هر چه سریعتر آنها را به داخل دستگاه منتقل کنید و حداکثر زمان نگه داری تخم ها یک هفته است، پس از گذشت یک هفته کیفیت نطفه ها و در نتیجه درصد جوجه دهی آنها به شدت کاهش خواهد یافت.
 5. هرگز تخم ها را با مواد شوینده و حتی آب خالی نشویید. خیس شدن پوسته تخم ها موجب از بین رفتن لایه محافظ روی پوسته خواهد شد که راه ورود میکروب ها را به داخل تخم آزاد خواهد کرد و در نهایت مرگ نطفه ها را در پی خواهد داشت، به جای این کار تخم ها را با استفاده از یک پارچه زبر و تمیز پاک کنید و برای برداشتن لکه ها و آلودگی های روی تخم از یک فرچه نرم و یا مسواک استفاده کنید.

 

فروشگاه اینترنتی ایران نطفه که از سال ۱۳۹۳  در راستای فروش تخم نطفه دار که تعداد عمده ای از آن ها را از کشور های مختلف وارد میکند فعالیت خود را آغاز کرده است. اگر تمایل به خرید تخم نطفه دار از فروشگاه اینترنتی ایران نطفه دارید، بر روی لینک کلیک کرده و از محصولات این فروشگاه دیدن فرمایید.
چنانچه دستگاه جوجه کشی تهیه نموده و نیاز به تخم نطفه دار دارید ولی نمیدانید چه تخمی برای فصل مورد نظر خوب است، با شماره گیری  ۰۹۳۳۱۲۴۱۳۹۲۰۹۳۰۱۹۸۳۴۰۹ –  ۰۹۳۷۹۴۶۴۲۹۱ از مشاوره های رایگان فروشگاه اینترنتی ایران نطفه بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۴

*
*

  Mahsa rezae پاسخ

  سلام خسته نباشید.
  از کجا مطمئن بشیم تخما نطفه دارن؟

   مدیر وبسایت پاسخ

   سلام
   ممنون
   می توانید با استفاده از دستگاه نطفه سنج استفاده کنید و یا اگر امکان برای شما میسر نیست پیشنهاد می کنم از جاهای معتبر خرید کنید.

  Mahsa rezae پاسخ

  اها
  بعد تخمایه این شرکت ضمانتین؟

   مدیر وبسایت پاسخ

   بله با ۹۰ درصد بازدهی در اختیار مشتریان قرار میدهیم