تشخیص تخم نطفه دار

تشخیص تخم نطفه دار

فروشگاه اینترنتی ایران نطفه سعی بر این دارید که شما را هرچه بیشتر با موضوع تخم نطفه دار به طور کامل آشنا سازد. مقاله تشخیص تخم نطفه دار برای تمامی کسانی که در زمینه جوجه کشی طیور مشغول فعالیت می باشند و همچنین کسانی که به پرندگان و نگهداری از آن ها علاقه دارند و یا حتی در این زمینه کار می کنند ، بسیار مفید و چه بسا خواندن آن ضروری می باشد. داشتن اطلاعات کافی در مورد تخم های نطفه دار در صنعت جوجه کشی کاملا امری حیاتی و ضروری است. ابتدا باید بدانیم که تخم نطفه دار یعنی چه ؟

تخم نطفه دار یعنی چه؟

تخم نطفه دار ، تخمی است که اسپرم و تخم در ناحیه شیپور با هم ترکیب شده باشند. و همچنین اگر در شرایط محیطی مناسب از لحاظ دما و رطوبت قرار بگیرد. پس از مدت زمان مشخص به جوجه تبدیل خواهد شد .

روش های تشخیص تخم نطفه دار

در مواقعی که می خواهید مطمئن شوید که تخم پرنده شما برای پرورش دادن مناسب است یا تولید مثل ، باید نطفه دار بودن تخم ها را تست کنید. این روش ها  را می توان برای انواع پرندگان مانند : طوطی سانان ، مرغ ،بلدرچین ، شترمرغ ، مرغ عشق ، بوقلمون و … به کار برد.

۱- استفاده از چراغ قوه پر نور

  1. تخم نطفه دار دارای نشانه های واضحی است که مانند رشته های رگ از جنین به اطراف پخش شده است.
  2. اگر مشاهده کردید که رگ ها از نطفه جدا شده اند ، بدین منظور است که دیگر نطفه زنده نیست.
  3. و همچنین اگر مشاهده کردید که تخم بدون رگ و حلقه می باشد ، یعنی آن تخم نطفه دار نیست.

"<yoastmark

۲- شناور ماندن روی آب

این روش به گونه ای است که تخم هایی که بر روی آب شناور بمانند ،بارور نیستند. ولی تخم هایی که به ته آب می روند ، بارور هستند. البته این روش را معمولاً چند روز بعد از تخمگذاری پرنده امتحان می کنند.

"<yoastmark

۳- شکستن تخم مرغ

استفاده از این روش بدین معناست که شما نمیخواهید از تخم برای پرورش دادن استفاده کنید. این روش ، دقیق ترین روش برای تشخیص نطفه دار بودن تخم است.

همه تخم ها دارای نقطه سفید رنگی هستند.اما این نقطه سفید رنگ در تخم های بارور نشده بسیار کمرنگ و به سختی میتوان تشخیص داد ، در صورتی که در تخم های بارور این نقطه کاملا سفید ، سیار واضح به همراه یک حلقه کمرنگ در دور خود می باشد.

"<yoastmark

فروشگاه اینترنتی ایران نطفه که از سال ۱۳۹۳  در راستای فروش تخم نطفه دار که تعداد عمده ای از آن ها را از کشور های مختلف وارد میکند فعالیت خود را آغاز کرده است. اگر تمایل به خرید تخم نطفه دار از فروشگاه اینترنتی ایران نطفه دارید، بر روی لینک کلیک کرده و از محصولات این فروشگاه دیدن فرمایید.
چنانچه خودتان نتوانستید با روش های گفته شده نطفه دار بودن تخم را تشخیص دهید، با شماره گیری  ۰۹۳۳۱۲۴۱۳۹۲ – ۰۹۳۰۱۹۸۳۴۰۹ –  ۰۹۳۷۹۴۶۴۲۹۱ از مشاوره های رایگان فروشگاه اینترنتی ایران نطفه بهره مند شوید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*